Ewa Wyszatycka

Pedagog,logopeda

Absolwentka Uniwersytetu Rzeszowskiego, wydziału pedagogiczno-artystycznego, pedagog resocjalizacyjny. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu logopedii na Uniwersytecie Rzeszowskim. Posiada wieloletnie doświadczenie jako wychowawca dzieci i młodzieży, przejawiającej różnorakie dysfunkcje rozwojowe oraz zaburzenia zachowania.
Na co dzień pracuje  z dziećmi z zaburzeniami mowy o  różnorakim podłożu ( zespoły genetyczne, autyzm,  afazja, opóźniony rozwój psychoruchowy). Prowadzi terapię metodą elektrostymulacji w logopedii prądami EMS i TENS.
Obecnie studentka neurologopedii, studiów podyplomowych na Uniwersytecie Rzeszowskim.
Swoje zainteresowania zawodowe koncentruje głównie na  dysfunkcjach komunikacyjnych wynikających z uszkodzenia centralnego układu nerwowego u dzieci i dorosłych.

Uczestniczka szkoleń:
  • Masaż logopedyczny od podstaw – podejście praktyczne (Rzeszów).
  • Seplenienie ( szereg szumiący, ciszący, syczący). ABC początkującego logopedy. (Rzeszów)
  • Rotacyzm. ABC początkującego logopedy. (Rzeszów)
  • Autyzm -  diagnoza i terapia.
  • Techniki pracy z dziećmi w świetlicach socjoterapeutycznych, placówkach opiekuńczo-wychowawczych i innych miejscach opieki nad dziećmi. ( Rzeszów)
  • Opóźniony rozwój mowy – istota problemu i strategie terapeutyczne.( Rzeszów)
  • Metody wywoływania głosek. ( Rzeszów)
  • Innowacyjne metody elektrostymulacji zewnętrznej i wewnętrznej w logopedii.
  • Terapia dziecka z implantem ślimakowym.
  • Seplenienie boczne – diagnoza, metody korekcji i terapia.
  • Trening karmienia – praktyczne zastosowania w gabinecie.