Technika Emmett'a

Technika Emmett'a jest prostą, łagodna i delikatną formą dotyku, który wpływa na pracę układu ruchowego. Stosuje się ją w celu poprawy zakresu ruchomości, odblokowanie pamięci mięśnia, spowodowanie nowej samoregulacji procesów biologicznych oraz zrównoważenie ciała, zmniejszenia bólu, przywrócenia pozytywnego stanu emocjonalnego.

Technika Emmetta polega na lekkim ucisku w wyznaczonym kierunku i w odpowiedniej kolejności na mięśnie, ścięgna lub więzadła. Czas trwania jednego ucisku to kilka lub kilkanaście sekund, między którymi stosuje się krótkie przerwy. Dzięki temu organizm ma czas na reakcję
i rozpoczęcie procesu leczenia.

Techniki neuromięśniowego manualnego leczenia bólu pozwalają odblokować i zaktywizować pamięć komórkową. Dzięki celowej stymulacji określonych bolesnych miejsc stosuje się neuromięśniowe przeprogramowanie. Dotyk ten oddziałuje na pracę mięśni i jego pamięć ruchową zapisaną w mózgu.

Zabieg poprzedza wywiad oraz ocena indywidualnych potrzeb i możliwości pacjenta. Terapia trwa ok 10-25 min. ale czas jest zależny od potrzeb pacjenta. Ucisk może być wykonywany bezpośrednio na skórze lub przez ubranie.

Technika Emmetta jest bezpieczna dla dzieci i osób dorosłych. Mogą z niej skorzystać noworodki, kobiety w ciąży oraz osoby niepełnosprawne. Jej efekty są widoczne często już po pierwszym zabiegu.

Terapia jest szczególnie polecana w przypadku:

• ograniczenia zakresu ruchomości stawów,

• skrócenia długości mięśnia,

• bólu głowy,

• zwyrodnienia stawów i bólu kręgosłupa,

• nieprawidłowego napięcia mięśniowego,

• ograniczenia równowagi i stabilności ciała,

• nieprawidłowej pracy układu limfatycznego i układu krążenia,

• alergii, astmy, problemów z oddychaniem,

• stanów napięcia, depresji,

• dolegliwości bólowych związanych z ciążą i porodem,

• problemów z pęcherzem, moczowym, nietrzymaniem moczu,

• bólu brzucha, problemów trawiennych.

Przez cały czas trwania terapii towarzyszy atmosfera spokoju i relaksu.

Jeśli chcą Państwo skorzystać z Naszej pomocy serdecznie zapraszamy do siedziby Fundacji 21 gdzie wykwalifikowani terapeuci dokonają oceny stanu pacjenta i poprowadzą terapię.