1% Podatku

Jak przekazać 1% podatku?

Wypełniając odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT (28, 36, 36L, 37, 38), należy wpisać KRS: 0000512935 oraz kwotę 1% podatku

W ten sposób 1% zostanie rozdzielony wśród najbardziej potrzebujących dzieci.

1% podatku mogą przekazać:

• ryczałtowcy – PIT 28,

• przedsiębiorcy – PIT 36,

• przedsiębiorcy-liniowcy – PIT 36L,

• pracownicy – PIT 37,

• gracze giełdowi – PIT 38,

• osoby, które sprzedały nieruchomość – PIT 39.

Fundacja 21 powstała 26 maja 2014 roku i zarejestrowana jest w Sądzie Rejonowym w Rzeszowie pod nr. KRS 0000512935 a status organizacji pożytku publicznego -OPP otrzymała 19.09.2016 roku.

Głównym celem naszej fundacji jest pomoc dzieciom niepełnosprawnym w pozyskiwaniu środków na rehabilitację, leczenie oraz sprzęt rehabilitacyjny.

Fundacja poprzez swoje działania ma na celu przygotowanie dzieci do jak najbardziej samodzielnego życia w dorosłym świecie, nie zapominając o objęciu opieką całych rodzin oraz stworzeniu miejsca wsparcia dla osób niepełnosprawnych przez cały okres ich życia: od narodzin aż do wieku dojrzałego.

Celem Fundacji 21 jest również dostosowanie działań terapeutycznych, edukacyjnych i socjalnych do rosnących z wiekiem potrzeb dzieci. Oznacza to stałe tworzenie miejsc edukacji i terapii dostosowanych do wieku osób korzystających z usług Fundacji.