Kilka słów o Fundacji

Fundacja 21 powstaÅ‚a 26 maja 2014 roku z inicjatywy rodziców dziecka z TrisomiÄ… 21, wadÄ… genetycznÄ… znanÄ… jako zespóÅ‚ Downa. SwojÄ… dziaÅ‚alność Fundacja rozpoczęła od stworzenia oÅ›rodka terapeutycznego, w którym dzieci mogÄ… uzyskać pomoc ze strony różnych terapeutów: logopedy, neurologopedy, psychologa, pedagoga specjalnego, muzykoterapeuty, dogoterapeuty. Fundacja poprzez swoje dziaÅ‚ania ma na celu przygotowanie dzieci do jak najbardziej samodzielnego życia w dorosÅ‚ym Å›wiecie, nie zapominajÄ…c o objÄ™ciu opiekÄ… caÅ‚ych rodzin oraz stworzeniu miejsca wsparcia dla osób z TrisomiÄ… 21 przez caÅ‚y okres ich życia: od narodzin aż do wieku dojrzaÅ‚ego. Zamiarem Fundacji 21 jest dostosowanie dziaÅ‚aÅ„ terapeutycznych, edukacyjnych i socjalnych do rosnÄ…cych z wiekiem potrzeb dzieci. Oznacza to staÅ‚e tworzenie miejsc edukacji i terapii dostosowanych do wieku osób korzystajÄ…cych z usÅ‚ug Fundacji.
     W zwiÄ…zku z dużym zainteresowaniem i zapotrzebowaniem na usÅ‚ugi medyczno-rehabilitacyjno-terapeutyczne w lutym 2016 roku Fundacja 21 uruchomiÅ‚a "PrzychodniÄ™ 21". Przychodnia zapewnia konsultacje i usÅ‚ugi specjalistów z caÅ‚ej Polski.
     W sierpniu 2015 roku Fundacja 21 nawiÄ…zaÅ‚a staÅ‚Ä… wspóÅ‚pracÄ™ z przedszkolem integracyjnym Planeta 21. Dzieci uczÄ™szczajÄ…ce do przedszkola majÄ… zapewnionÄ… staÅ‚Ä… opiekÄ™ terapeutów Fundacji 21. Pracownicy przedszkola i terapeuci Fundacji 21 pracujÄ… wedÅ‚ug wspólnie opracowanego programu terapeutycznego. WiÄ™cej informacji w zakÅ‚adce Planeta 21.
      Fundacja 21 otrzymaÅ‚a status organizacji pożytku publicznego (OPP) dnia 19.09.2016 r.
 i zarejestrowana jest w SÄ…dzie Rejonowym w Rzeszowie pod nr. KRS 0000512935.