Katarzyna Januszczak -Dereń

Logopeda                                                                                 k.januszczak@fundacja21.org

Absolwentka Uniwersytetu Marii Curie-SkÅ‚odowskiej w Lublinie, doktor nauk humanistycznych, logopeda, audiolog. Obecnie sÅ‚uchaczka studiów podyplomowych na kierunku neurologopedia.

Absolwentka studiów podyplomowych w zakresie: Autyzm – edukacja i rewalidacja osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka.
W Fundacji prowadzi indywidualnÄ… terapiÄ™ logopedycznÄ… dzieciom i mÅ‚odzieży z zaburzeniami rozwojowymi, w szczególnoÅ›ci z zaburzeniami            ze spektrum autyzmu.
W terapii wykorzystuje elementy Neurofunkcjonalnej Reorganizacji metodą Padovan, przezczaszkową stymulację prądem stałym tDCS, elektrostymulację języka i jamy ustnej oraz Terapię Neurotaktylną MNRI.

Uczestniczka szkoleń:

• Neurofunkcjonalna Reorganizacja MetodÄ… Padovan – ModuÅ‚ I: Metodyczne podstawy i ćwiczenia ciaÅ‚a” (GdaÅ„sk).

• Neurofunkcjonalna Reorganizacja MetodÄ… Padovan – ModuÅ‚ II: Funkcje reflektoryczno-wegetatywne (oddychanie, ssanie, żucie, poÅ‚ykanie) i zaburzenia (GdaÅ„sk).

• AAC. Praktyczny kurs alternatywnych i wspomagajÄ…cych metod porozumiewania siÄ™” (Lublin).

• Picture Exchange Communication System – Poziom 1” (Rzeszów).

• Introduction to DIR and DIRFloortime” (Warszawa).

• Theory and Practice of Transcranial Brain Stimulation (TMS/ tDCS/ tACS)” (Getynga, Niemcy)..

• Wczesne zaburzenia funkcji pokarmowych, oddechowych I fonacyjnych u noworodków I niemowlÄ…t z grupy ryzyka obciążenia ciążowo-porodowego. ModuÅ‚ II” (Rzeszów).

• K-Taping w logopedii” (Krosno).

• Trening UmiejÄ™tnoÅ›ci SpoÅ‚ecznych. Terapia grupowa i indywidualna dzieci ze spektrum autyzmu” (Lublin).

• Zachowania problemowe zwiÄ…zane z seksualnoÅ›ciÄ… u osób z ASD. Jak sobie z nimi radzić?” (Krosno).

• Metoda Integracji Sensorycznej (SI). Wspomaganie rozwoju dziecka w placówce edukacyjnej i w domu” (Rzeszów).

• Diagnoza różnicowa i terapia zaburzeÅ„ rozwoju mowy o podÅ‚ożu neuropsychiatrycznym” (Krosno).

• Strategiczna metoda usprawniania realizacji fonemów w dyslalii obwodowej" (Krosno).

• W co siÄ™ bawić z maluszkami, czyli jak wspierać rozwój dzieci w wieku 2+” (Krosno).

Uczestniczka konferencji ogólnopolskich i miÄ™dzynarodowych:

• I Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Wielospecjalistyczna diagnoza i terapia dzieci z zaburzeniami rozwoju cz. 1” (Krosno).

• I MiÄ™dzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „Wielospecjalistyczna diagnoza i terapia dzieci z zaburzeniami rozwoju cz. 2” (Krosno).

• II Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Autyzm – diagnoza i terapia” (Krosno).

• III Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Jak CiÄ™ sÅ‚yszÄ…, tak CiÄ™ piszÄ…, czyli media pod okiem logopedy” (Lublin).

• IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Mufa lata. Zaburzenia mowy wieku przedszkolnego” (Lublin).

• XVIII Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Logopedycznego pt. „Logopedia – nowe horyzonty” (Lublin).