Elektrostymulacja prądami TENS/EMS

Elektrostymulacja prądami TENS/ EMS

Elektrostymulacja prądami TENS/ EMS to zabieg, który wywołuje skurcz mięśnia za pomocą prądu impulsowego.
Elektrostymulacja wspomaga regulację napięcia mięśniowego, zapobiega lub opóźnia zaniki mięśniowe, zwiększa lokalne krążenie krwi i pobudliwość nerwów.

Elektrostymulacja jest metodą wspomagającą terapię logopedyczną.
Przeznaczona jest dla osób w każdym wieku, u których obserwuje się w szczególności:

- niedowład mięśni twarzy,

-neuralgię nerwu trójdzielnego,

- dysfunkcję stawu skroniowo-żuchwowego,

- nieprawidłowe napięcie mięśniowe twarzy,

- rozszczepy wargi i podniebienia,

- zaburzenia przełykania,

- ślinienie,

- zespół Downa,

- mózgowe porażenie dziecięce,

- autyzm,

- afazję.

Przeciwwskazania do stosowania elektrostymulacji w logopedii: niewydolność krążenia, zaburzenia naczyniowe w miejscu zabiegu (np. żylaki nóg), nadciśnienie płucne, stany gorączkowe, choroby skóry, ostre stany zapalne, chorobowe, rozrusznik, metalowe implanty, ciąża, nowotwór w miejscu terapii, padaczka.

Najlepsze efekty przynosi regularne stosowanie elektrostymulacji w logopedii przez około 3 miesiące.