Elektrostymulacja prÄ…dami TENS/EMS

Elektrostymulacja prÄ…dami TENS/ EMS to zabieg, który wywoÅ‚uje skurcz mięśnia za pomocÄ… prÄ…du impulsowego.
Elektrostymulacja wspomaga regulacjÄ™ napiÄ™cia mięśniowego, zapobiega lub opóźnia zaniki mięśniowe, zwiÄ™ksza lokalne krążenie krwi i pobudliwość nerwów.

Elektrostymulacja jest metodÄ… wspomagajÄ…cÄ… terapiÄ™ logopedycznÄ….
Przeznaczona jest dla osób w każdym wieku, u których obserwuje siÄ™ w szczególnoÅ›ci:

- niedowład mięśni twarzy,

-neuralgiÄ™ nerwu trójdzielnego,

- dysfunkcję stawu skroniowo-żuchwowego,

- nieprawidłowe napięcie mięśniowe twarzy,

- rozszczepy wargi i podniebienia,

- zaburzenia przełykania,

- ślinienie,

- zespóÅ‚ Downa,

- mózgowe porażenie dzieciÄ™ce,

- autyzm,

- afazjÄ™.

Przeciwwskazania do stosowania elektrostymulacji w logopedii: niewydolność krążenia, zaburzenia naczyniowe w miejscu zabiegu (np. żylaki nóg), nadciÅ›nienie pÅ‚ucne, stany gorÄ…czkowe, choroby skóry, ostre stany zapalne, chorobowe, rozrusznik, metalowe implanty, ciąża, nowotwór w miejscu terapii, padaczka.

Najlepsze efekty przynosi regularne stosowanie elektrostymulacji w logopedii przez około 3 miesiące.