Neurofunkcjonalna Reorganizacja MetodÄ… Padovan

Neurofunkcjonalna Reorganizacja metodÄ… Padovan opiera siÄ™ na zaÅ‚ożeniu zwiÄ…zku ruchu, mowy i myÅ›lenia. Metoda polega na powtórzeniu faz neurofizjologicznego rozwoju                w procesie terapeutycznym. Ponowne przejÅ›cie przez etapy neuroewolucyjnych wzorców ruchowych dotyczÄ…cych motoryki dużej, maÅ‚ej, funkcji wzrokowych, sÅ‚uchowych oraz czynnoÅ›ci prymarnych (oddychania, ssania, poÅ‚ykania, żucia) reorganizuje pracÄ™ centralnego ukÅ‚adu nerwowego.

Metoda Padovan ma na celu odzyskanie utraconych funkcji centralnego ukÅ‚adu nerwowego oraz  wyksztaÅ‚towanie procesów, które ulegÅ‚y zaburzeniu wskutek czynników zewnÄ™trznych.
TerapiÄ™ z wykorzystaniem metody Padovan  można stosować w przypadku pacjentów w każdym wieku oraz w zaburzeniach:

• sensomotorycznych, np. w porażeniu mózgowym, zaburzeniach koordynacji ruchowej, udarach i urazach mózgu, dyspraksjach,
  • neuromotorycznych, np. w Zespole Downa, chorobach degenarycyjnych ukÅ‚adu nerwowego, chorobie Parkinsona, chorobie Alzheimera,
  • neuropsychiatrycznych, np. w autyzmie, ADHD, depresji,
  • mowy, np. w jÄ…kaniu, opóźnionym rozwoju mowy,
  • uczenia siÄ™, np. w zaburzeniach uwagi i koncentracji, dysleksji, dyskalkulii,
  • poÅ‚ykania, oddychania.

W celu uzyskania najlepszych rezultatów terapia z wykorzystaniem Neurofunkcjonalnej Reorganizacji metodÄ… Padovan powinna być prowadzona regularnie, minimum 2 razy                w tygodniu.

Strona oficjalna metody: www.padovan.pl