Terapia psychologiczna

Terapia psychologiczna dziecka to cykl regularnych spotkaÅ„. Psycholog to specjalista zajmujÄ…cy siÄ™ diagnozÄ… rozwoju dziecka, m.in. intelektualnego i spoÅ‚eczno-emocjonalnego. Wnikliwa diagnoza to okreÅ›lenie nie tylko sÅ‚abych, ale także mocnych stron dziecka oraz zapoznanie siÄ™ z jego sytuacjÄ… rodzinnÄ…. Postawienie trafnej diagnozy pozwala na okreÅ›lenie oddziaÅ‚ywania terapeutycznego w celu rozwiÄ…zania zgÅ‚aszanych problemów, czy poprawy funkcjonowania. Ważne jest również wsparcie dziecka w pokonywaniu kolejnych progów rozwoju oraz w radzeniu sobie z trudnoÅ›ciami.

Bardzo ważnÄ… rolÄ™ w terapii dziecka odgrywajÄ… jego rodzice. To oni jako pierwsi zauważajÄ…, że ich dziecko potrzebuje pomocy. NiepokojÄ…ce objawy wymagajÄ…ce konsultacji ze specjalistÄ…  to m.in. bardzo duża agresywność wobec otoczenia, trudnoÅ›ci szkolne, problemy z jedzeniem, ze snem, zachowania nieakceptowane spoÅ‚ecznie, nadmierny lÄ™k i wiele innych objawów. Rodzicom  przekazywane sÄ… na bieżąco postÄ™py w terapii oraz zalecenia do pracy w domu.
Za sukces terapii dziecka odpowiada nie tylko wiedza i doÅ›wiadczenie psychologa, ale także zaangażowanie dziecka i jego rodziców.

Terapia psychologiczna w Fundacji 21 obejmuje:
  • terapiÄ™ osób z caÅ‚oÅ›ciowymi zaburzeniami rozwoju (autyzm, ZespóÅ‚ Aspergera),
  • terapiÄ™ zaburzeÅ„ nastroju u dzieci,
  • terapiÄ™ zaburzeÅ„ zachowania i emocji u dzieci,
  • terapiÄ™ zaburzeÅ„ lÄ™kowych u dzieci,
  • terapiÄ™ osób z zaburzeniami genetycznymi (np. Trisomia 21),
  • wspieranie rozwoju psychoruchowego u dzieci zdrowych,
  • wspomaganie rozwoju psychoruchowego u dzieci z niepeÅ‚nosprawnoÅ›ciÄ… intelektualnÄ…,
  • konsultacje dla Rodziców.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu i skorzystania z pomocy psychologa!